ShinewayTech MTP 1000i OTDR

MTP1000i genel OTDR test platformu farklı amaçlara hizmet eden çeşitli, OTDR modüllerini çalıştırabilmektedir. Microsoft Windows işletim sistemi üzerine kurulu MTP 200 test platformu 8.4" genişliğinde dokunmatik ekrana sahiptir. Fiber ölçümlerinde tüm fiber tipleri ile uyumlu modülleri barındırabilmektedir. 

FTTX alt yapılarına özel PON OTDR özellikli modülleri ile, özellikli splitter geçişlerinde sorunsuz olarak ölçüm almanızı sağlar. Ayrıca 3 modüle kadar farklı test çözümlerini üzerinde taşıyabilir. Bu sayede Telekom omurga operatörlerinde de sorunsuz kullanılabilir. 250km'ye kadar dinamik aralığa imkan sağlayan MTP1000i profosyonellerin tercihidir.

LinkMAP özelliği ile tek tuşla otomatik olarak hattınızı ölçerek, hattınızın haritasını kutular halinde çıkartabilir, bu sayede OTDR kullanımı konusunda yetişmiş eleman ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

MTP 1000i  bataryasız  2.1 kg ağırlığa sahiptir. Kolay taşınabilir. Tam dolu batarya ile 10 saate kadar kullanım sağlar. 

Microsoft Windows işletim sisteminin getirdiği tüm avantajları kullanmanıza imkan sağlar. OTDR'ınızı herhangi bir 4G modem ile internete bağlayarak sahada ölçüm yapan personelize uzak masa üstü bağlantısı sağlayabilir, ve teknik destek verebilirsiniz. 

MTP 200 ile birlikte ücretsiz olarak gelen MTP SUITE yazılımı ile SOR uzantılı test sonuçlarınızı bilgisayarınızda analiz edebilir, çift yönlü ( bi-directional ) raporlama yapabilir. Çoklu ölçümleri raporlayabilirsiniz.

Datasheet İndir

Türkçe Kullanma Kılavuzu İndir

OTDR Kiralama ve Satınalma Seçenekleri için bizimle iletişime geçin

Odoo text and image block

Teknik Özellikler

Test Platformu
Ekran 8.4 inch TFT Touch Screen (800×600)
Bağlantılar USB×2; 10/100Mbit/s RJ-45×1
Bellek 2GB
Güç Kaynağı Li-Ion Battery/AC Adapter
Batarya  7 hours continuous operation
Ağırlık 2.1kg (Platform only)
Boyut ( Y X G X E )  320×190×70mm (Sadece Platform)
OTDR Modülü Dalgaboyu ve Dinamik Aralık 
MOT200-20VC 1310/1550 38 dB
MOT200-20VD 1310/1550 45dB
MOT200-20VF 1310/1550 50dB
MOT200-30VC 1310/1490/1550 38dB
MOT200-31VC 1310/1550/1625 38dB
MOT200-31VCP 1310/1550/1625 42 dB
MOT200-31VCL 1310/1550/1625 38dB
MOT200-31VCPL 1310/1550/1625 42dB
MOT200-32VC 1310/1383/1550 38dB
MOT200-33VCPL 1310/1550/1650 42dB
MOT200-40VC 850/1300/1310/1550 38dB
MOT200-41VC 1310/1490/1550/1625 39dB
Seçilebilir Menzil SM: 1.3, 2.5, 5, 10, 20, 40, 80, 160, 240Km / MM: 1.3, 2.5, 5, 10, 20, 40Km
Darbe Genişliği SM: 5ns,10ns,30ns,100ns,300ns,1µs,2.5µs,10µs,20µs /  MM: 5ns, 10ns, 30ns, 1µs, 2.5µs
Örnekleme Süreleri Hızlı Mod 15s, 30s, 45s, 60s, 90s, 120s, 180s
Emitter Tipi LD
Konnektör FC/PC (DeğiştirilebilirSC, ST and LC)
Ölçüm Hassasiyeti ±(1m + 10-5×distance + sampling space)
Zayıflama kayıklığı ±0.05 dB/dB
Görünür Lazer Kaynağı Çıkış gücü ≥ -3dBm; MOD Frequency: 1Hz; Detecting Range: 5Km
MPN100 Built-in OPM for OTDR Modules
Kalibre edilmiş dalgaboyları 850,1300,1310,1490,1550,1625, 1650nm
Power Range (dBm) -70~+10 (-60~+10@850nm)