ShinewayTech MTP 200 OTDR

MTP200 genel OTDR test platformu farklı amaçlara hizmet eden çeşitli, OTDR modüllerini çalıştırabilmektedir. Microsoft Windows işletim sistemi üzerine kurulu MTP 200 test platformu 7" genişliğinde dokunmatik ekrana sahiptir. Fiber ölçümlerinde tüm fiber tipleri ile uyumlu modülleri barındırabilmektedir. 

FTTX alt yapılarına özel PON OTDR özellikli modülleri ile, özellikli splitter geçişlerinde sorunsuz olarak ölçüm almanızı sağlar. 

LinkMAP özelliği ile tek tuşla otomatik olarak hattınızı ölçerek, hattınızın haritasını kutular halinde çıkartabilir, bu sayede OTDR kullanımı konusunda yetişmiş eleman ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

MTP 200 bataryası ile birlikte 2.1 kg ağırlığa sahiptir. Kolay taşınabilir. Tam dolu batarya ile 10 saate kadar kullanım sağlar. 

Microsoft Windows işletim sisteminin getirdiği tüm avantajları kullanmanıza imkan sağlar. OTDR'ınızı herhangi bir 4G modem ile internete bağlayarak sahada ölçüm yapan personelize uzak masa üstü bağlantısı sağlayabilir, ve teknik destek verebilirsiniz. 

MTP 200 ile birlikte ücretsiz olarak gelen MTP SUITE yazılımı ile SOR uzantılı test sonuçlarınızı bilgisayarınızda analiz edebilir, çift yönlü ( bi-directional ) raporlama yapabilir. Çoklu ölçümleri raporlayabilirsiniz.

Datasheet İndir

Türkçe Kullanım Kılavuzu İndir

Kiralama ve satınalma seçenekleri için bizimle iletişime geçin

Odoo text and image block
Odoo - Sample 1 for three columns

MTP-200-20VC Kısa Mesafe Singlemode OTDR

MTP-200-20VC modeli şehir içi çalışan fiber optik entegratör firmaları için idealdir. 38 dB dinamik aralığı ile 120km'ye kadar yapacağınız fiber optik ölçümlerinin sorunsuz yapılmasını sağlar. MTP-200-20VC özellikle FTTH işlerinde çalışan operatörler için tasarlanmıştır. 7" genişliğindeki dokunmatik ekranı ile kullanım kolaylığı sağlar. MTP-200-20VC OTDR ile SM fiber ölçümlerini sorunsuz olarak yapabilirsiniz.

Odoo - Sample 2 for three columns

MTP-200-20VD Uzun Mesafe Singlemode OTDR

MTP-200-20VD modeli omurga kurulumu yapan fiber optik entegratör firmalar için idealdir. 45dB dinamik aralığı ile 180 km'ye kadar yapacağınız fiber optik ölçümlerin sorunsuz yapılmasını sağlar. MTP200-20VD özellikle ana omurga kurulumu yapan ve telekom operatörlerine çalışan firmalar için tasarlanmıştır. 7" genişliğinde dokunmatik ekranı ile kolay kullanılabilir. MTP-200-20VD OTDR Singlemode fiber konusunda ölçüm uzmanıdır.

Odoo - Sample 3 for three columns

MTP-200-20VF Metro Mesafe Singlemode OTDR

MTP-200-20VF modeli, şehirlerarası kurulum yapan fiber optik entegratör firmalar için idealdir. Özellikle en uzun hatlar için tasarlanmıştır, 50dB dinamik aralığa sahiptir.Denizaltı hatlarının ölçümlerini kolaylıkla yapabilir. Uzun OPGW hatlarında raporlama konusunda ideal OTDR modelidir. MTP-200-20VF OTDR Singlemode fiber konusunda en uzun metrajları ölçmek için tasarlanmış özel bir OTDR modelidir.

Odoo - Sample 1 for three columns

MTP-200-31VC Canlı Ölçüm ve PON özellikli Singlemode OTDR

MTP-200-31VC modeli özellikle GPON kurulumu yapan firmalara kolaylık sağlar. 1310-1550nm çıkışlarına ek olarak canlı ölçüm ve Splitter geçişlerinde kullanılabilecek 1625nm dalga boyunda ölçüm yapabilir. Özellikle splitter geçişleri için özel akıllı hat haritalama özelliğine sahiptir. 1/128 e kadar splitter geçişlerinde sorunsuz kullanılabilir. MTP-200-31VC Şehir içinde canlı hat üzerinde çalışan, GPON alt yapıları ve splitter montajı yapan BÇO'lar için ideal OTDR cihazıdır. 

Odoo - Sample 2 for three columns

MTP-200-33VC Yüksek sinyal seviyesinde Canlı Ölçüm ve PON özellikli Singlemode OTDR 

MTP-200-33VC modeli özellikle yüksek güç ile çalışan GPON kurulumu yapan firmalara kolaylık sağlayan OTDR modelidir. 1310-1550nm çıkışlarına ek olarak , yüksek güçlü hatlarda canlı ölçüm ve sorunsuz splitter geçişlerini yapabilmesi için 1650nm canlı ölçüm çıkışına sahip OTDR modelidir. 1/128 e kadar splitter geçişlerinde sorunsuz kullanılabilir. MTP200-33VC canlı ya da çalışmakta olan tüm fiber optik hatlarında her türlü işlemi yapabileceğiniz yeteneklere sahip bir OTDR modelidir. MTP-200-33VC Shineway ürün gamı içerisinde GPON operatörleri için tasarlanmış en yetenekli OTDR modelidir.

Odoo - Sample 3 for three columns

MTP-200-40VC Singlemode ve Multimode özellikli Quad OTDR

MTP-200-40VC tek modülde hem Singlemode hem de Multimode ölçüm yapabilme rahatlığını sunar. 38 dB'ye varan dinamik çıkışı ile 100km'ye kadar olan Singlemode hatlarınızı ve, 6 km'ye kadar olan Multimode hatlarınızı ölçebilir. Akıllı hat test etme özelliği ile tek tuş ile hattınızı basit ve anlaşılır şekilde raporlayabilir.  Singlemode ve Multimode ölçüm yapabilen MTP-200-40VC OTDR özellikle LAN, WAN ve CCTV kurulumları yapan firmalar için idealdir.

MTP-200 Series
Display 7 inch TFT Touch Screen (800×480)
Connectivity USB×2; 10/100Mbit/s RJ-45×1
Memory 2GB
Power Supply Rechargeable Li-Ion Battery/AC Adapter
Battery Life 10 hours continuous operation
Working Temp. -20℃ to 50℃
Storage Temp. -40℃ to 60℃
Humidity  0 to 95% (Non-Condensing)
Weight 2.1kg
Dimensions (L×W×H ) 290×175×75mm
OTDR Module Wavelength (±20nm) Dynamic Range (dB)  EDZ (m) ADZ(m)
MTP-200-20VC 1310/1550 38/37dB 0.8 04.May
MTP-200-20VD 1310/1550 45/43dB 0.8 04.May
MTP-200-20VF 1310/1550 50/48dB 0.8 04.May
MTP-200-31VC 1310/1550/1625 38/37/37dB 0.8 04.May
MTP-200-31VCL 1310/1550/1625 38/37/37dB 0.8 04.May
MTP-200-31VCPL 1310/1550/1625 42/41/40dB 0.8 04.May
MTP-200-33VCL 1310/1550/1650 38/37/37dB 0.8 04.May
MTP-200-33VCPL 1310/1550/1650 42/41/40dB 0.8 04.May
MTP-200-40VC 850/1300/1310/1550 23/36/38/36dB 01.May 8/8/10/10
Selectable Range SM: 1.3, 2.5, 5, 10, 20, 40, 80, 160, 240Km
MM: 1.3, 2.5, 5, 10, 20, 40Km
Pulse Width SM: 5ns,10ns,30ns,100ns,300ns,1µs,2.5µs,10µs,20µs
MM: 5ns, 10ns, 30ns, 1µs, 2.5µs
Averaging Time Quick, 15s, 30s, 45s, 60s, 90s, 120s, 180s
Emitter Type LD
Connector FC/PC (Interchangeable SC, ST)
Distance Measure Accuracy ±(1m + 10-5×distance + sampling spacing)
Attenuation Detect Accuracy ±0.05 dB/dB
Reflection Detect Accuracy ±4 dB
Visible Laser Source      Output Power: ≥ -3dBm; MOD Frequency: 1Hz; Detecting Range: 5Km
MCI100 Optical Connector Inspector Module (Optional)
Field of View 400µm×300µm
Resolution ≤1.5µm
Focusing Manual Focus
Microscope Dimensions Ø32×175mm
LS100 Stabilized Laser Source(Optional)
Wavelength (±20nm) Same as OTDR’s
Output Power ≥-7dBm
PM100 Normal Power Meter Module(Optional)
Calibrated Wavelength 850nm,1300nm,1310nm,1490nm,1550nm,1625nm
Measurement Range -70dBm to +6dBm (-60dBm to +6dBm @ 850nm)
Detector Type InGaAs
Display Resolution 0.01dB
Accuracy                          ± 5% ± 0.01nW (±0.5dB@850nm)